Bugun...
Hac ve Umre ile Alakalı soru ve cevaplar
Tarih: 16-03-2015 17:55:00 Güncelleme: 16-03-2015 18:05:00 + -


Hac ve Umre ile Alakalı soru ve cevaplar

Hac ve Umre ile Alakalı soru ve cevaplar

Haremeyn ne demektir?

Haremeyn Turizm’in ticari ünvanı olan bu isim “iki hürmet gösterilmesi gereken” anlamına gelmektedir. Bu iki hürmet gösterilmesi, değer verilmesi gereken ise Mekke ve Medine’dir. Haremeyn Turizm var olduğundan beri bu ismi kullanmaktadır.

 

Kurasız hac mümkün müdür?

Kurasız Hac imkanı mümkündür. Bu tür hac organizasyonlarında kasap, ticari v.b. alternatif vizeler kullanılmakta ve Mekke’ye giren bir hacı adayı hiçbir sorunla karşılaşmadan Hac vazifesini yapabilmektedir. Gerekli bilgileri Haremeyn Turizm’den alabilirsiniz. 0212 5344241

 

Neden Haremeyn Turizm’i tercih etmeliyim?

Hac ve umre ibadetinin ruhunu önceleyerek misafirlerine kaliteli hizmet vermeyi amaçlayan Sektöre hizmetten ziyade -hatta yalnızca- ticari amaçlarla giren şirketlerin misafirlere verdikleri zararlar telafisiz bir şekilde artıyor ne yazık ki. Bu firmaların hizmet anlayışı ibadetlerin ruhuna uymuyor dolayısıyla hac ve umrecilerimizin dini görevlerini yerine getirmelerinde gereken hassasiyeti göstermiyorlar. Bu durum ise yani ibadetlerin manevi boyutunun dışında sanki turistik seyahat gibi rutin bir hale getirilmesi firma seçiminde çok dikkatli olmayı gerekli kılıyor. Biz hacı ve umrecilerimize şunu tavsiye ediyoruz:  ‘Biz, sizleri götürürüz, lüks otellerde konaklatır, açık büfe yemekleri sunarız, siz de yer-içer, alışveriş yaparsınız’ diyen firmaları değil ‘Biz sizleri kutsal mekanlara emin bir şekilde götürür, orada rehberlerimiz eşliğinde ibadetlerinizi hakkıyla yerine getirmenize yardımcı oluruz’ mesajını veren seyahat şirketlerini tercih edin.” Haremeyn Turizm bu niyetlerle Umre ve Hac rehberliğinde sizlerin hizmetinidedir.

 

Haremeyn’de ramazan umresi

Ramazan ayı kutlu manevi zaman dilimlerinin en zirve noktasıdır. Bu kutsal menevi zaman atmosferini Haremeyn Turizm’le Haremeyn’de yaşamak unutamayacağınız hisleri sizlere yaşatır. Hz.Peygamber Efendimiz (s.) : “Ramazanda umre yapan benimle Hac yapmış gibidir.” Buyurarak bizlere müjde vermektedir. Ramazan ayında Haremeyn Turizm’in Tam Ramazan, Kısa Ramazan, Kudüs – Amman gezili Ramazan Umresi Programları için lütfen 0212 5344241 telefondan bilgi alabilirsiniz.

 

Haremeyn Turizm Hac

Hac gibi kişinin ömründe bir defa farz olarak yerine getirebileceği bu ibadette fiyata aldanmamalı, Size Haccı doğru anlamda yaptıracak ve yaşatacaklarla Hac yapmanın hesabını yapmalı.... Hac'dan döndüğünde aceba ben bunu yapmadım diye haccım kabul olmadı mı bu konuda vicdanen rahat olmalı... Haremeyn Turizm bu konuda tüm hacı adaylarını uyarmak ister....

 

 

Haremeyn Turizm Hac Organizasyonuna nasıl katılabilirim?

Hac organizasyonumuza katılmak için hac kurası sonucu hac yapmaya hak kazanmanız gerekir. Eğer Hac kuranız çıkmışsa il müftülüğünüze gidip “Ben acentayla hac yapmak istiyorum” demek kaydıyla Müftülükten alacağınız Hac kayıt kağıdını Haremeyn Turizm’e getirmeniz yeterli olacaktır.

 

Haremeyn Turizm’de Hac Fiyatlarında indirim olabilir mi?

Haremeyn Turizm hac fiyatlarında indirim yapabilir

 

Haremeyn Turizm Hac Ödemelerinde taksit uygulaması var mıdır?

Haremeyn Turizm Hac ve Umre ödemelerinde anlaşmalı olduğu bankaların kartlarına taksit yapmaktadır.

 

Umreye taksitle gidebilir miyim?

Haremeyn Turizm Umre programlarında anlaşmalı olduğu bankaların kartlarına taksit yapmaktadır.

 

Kudüs Gezili Umre Programları

Haremeyn Turizm Amman ve Kudüs gezili umre programları yapmaktadır. Miraç gecesine özel ve Ramazan ayına özel bu programlarımızda unutamayacağınız anılar yaşıyorsunuz… Bilgi için 0212 5344241

 

Kandil Gecesi Umreleri var mıdır?

Arabistan’da Kadir Gecesi haricinde hiçbirkandil gecesine özel program yapılmamaktadır. Ancak acentamız Kandil Gecelerinde Mekke ve Medine’de Kandil gecesini yaşayacağınız umre programları düzenlemektedir. Haremeyn Turizm’in Mevlid kandili, Regaib kandili, Miraç kandili, Berat kandili ve Kadir Gecesini sizlere Mekke ve Medine’de yaşatacak umre programları mevcuttur.

 

Umreye her zaman gidebilir miyim?

Umre Sezonu Hac dönemi bittikten yaklaşık 2 ay sonra yani Rebiülevvel ayında başlar Ramazan ayının sonuna kadar devam eder. Ramazan ayından Hac bitimine kadar Umre vizesiyle umre yapılamamaktadır.

 

 

45 yaş altında bir bayan olarak, erkek Mahremim olmadan umre yapabilir miyim?

Lütfen bu konuyla ilgili Haremeyn Turizm’den telefonla bilgi alınız 0212 5344241

 

İstanbul dışından umre gruplarınıza nasıl katılabilirim?

Ankara, İzmir, Trabzon, Erzurum, Şanlıurfa, Hakkari, Antalya, Mardin, Sivas, Kayseri Türkiye’nin her neresinde olursanız olun Haremeyn Turizm’in umre programlarına çok rahatlıkla katılabilirsiniz.. Genelde THY ile yaptığımız umre programlarımıza bulunduğunuz ilde havalimanı varsa veya yakın illerde havalimanı varsa ücretsiz olarak gidiş dönüş bağlantı verilerek İstanbul Atatürk Havalimanı’na gelmeniz ve programımıza katılmanız mümkündür…

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
Bu haber 2803 defa okunmuştur.

Etiketler :

YORUMLARİLGİNİZİ ÇEKEBİLECEK DİĞER Yayınlar HABERLERİ

ARAMA
HABER ARŞİVİ
FOTO GALERİ
 • Tarihi Mekke-Medine
  Tarihi Mekke-Medine
 • Umre Galeri
  Umre Galeri
 1. Tarihi Mekke-Medine
 2. Umre Galeri
FOTO GALERİ
VİDEO GALERİ
 • Haccın Ruhu, Prof.Dr. H.Kamil YILMAZ "Adım Adım Hac"
  Haccın Ruhu, Prof.Dr. H.Kamil YILMAZ
 • Yol Ahlakı ve Hacda İnsani İlişkiler, Dr. Ekrem KELEŞ
  Yol Ahlakı ve Hacda İnsani İlişkiler, Dr. Ekrem KELEŞ
 • Hayat Hac ve Umre Turizmi
  Hayat Hac ve Umre Turizmi
 • Hac ve Umre'de Eşitlik
  Hac ve Umre'de Eşitlik
 • İnanç Turizmi - Hac Özgürleşmeli 1
  İnanç Turizmi - Hac Özgürleşmeli 1
 • İnanç Turizmi -Hac Özgürleşmeli 2
  İnanç Turizmi -Hac Özgürleşmeli 2
 1. Haccın Ruhu, Prof.Dr. H.Kamil YILMAZ "Adım Adım Hac"
 2. Yol Ahlakı ve Hacda İnsani İlişkiler, Dr. Ekrem KELEŞ
 3. Hayat Hac ve Umre Turizmi
 4. Hac ve Umre'de Eşitlik
 5. İnanç Turizmi - Hac Özgürleşmeli 1
 6. İnanç Turizmi -Hac Özgürleşmeli 2
VİDEO GALERİ

Web sitemize nasıl ulaştınız?

Reklam
Tavsiye
Arama Motorları
Diğer

NAMAZ VAKİTLERİ
HAVA DURUMU